Obecnie na rynku pojawia się coraz szersza gama różnego rodzaju przewodów hydraulicznych, które posiadają coraz większą odporność na działanie dużego ciśnienia. Produkowane przewody hydrauliczne są w stanie wytrzymać ciśnienie o wartości nawet 1200 barów. Z tego typu przewodów największą popularnością cieszą się węże hydrauliczne. Są one bardzo często wykorzystywane w wielu dziedzinach naszego życia jak np. w rolnictwie, budownictwie, motoryzacji oraz szeroko pojętym przemyśle.
Szerokie zastosowanie
Wykorzystuje się je od zastosowania w budownictwie gdzie mogą np. służyć jako węże wysokociśnieniowe do renomowania starych powierzchni i elewacji budynków, poprzez piaskowanie i tynkowanie, po zwykłe zastosowanie jako wąż ogrodowy. Takie węże hydrauliczne mogą być także stosowane w samochodach jako przewody paliwowe, w których transportowana jest benzyna oraz olej. Mają także zastosowanie we wszelkiego rodzaju hamulcach pneumatycznych. Z racji na ich parametry, a konkretnie wysoką wytrzymałość, stosuje się je także do transportu sprężonego powietrza. Bogate wykorzystanie węży hydraulicznych na tym się nie kończy. Często używa się ich do transportu cieczy chemicznych i spożywczych, nie rzadko bardzo szkodliwych dla środowiska dlatego węże hydrauliczne wykorzystywane do tego muszą być wyprodukowane ze specjalnych materiałów, odpornych na działanie substancji żrących.
Budowa przewodów hydralicznych
Węże hydrauliczne w zależności od ich zastosowania wytwarza się z silikonu i tekalanu, a także spotkać można węże teflonowe oraz stalowe. Do łączenia oraz podłączania węży hydraulicznych stosuje się różnego typu złącza i końcówki przyłączeniowe. Wykorzystuje się również wysokociśnieniowe szybkozłącza hydrauliczne o różnym zakresie średnic i typów gwintów. Szczególnie często posiadają je węże hydrauliczne w instalacjach wodno-parowych, gazowych oraz paliwowych.
O autorze
interesuję się sportem, moją pasją jest siatkówka, lubię jeździć na rowerze, a wolnych chwilach relaksować się przy dobrej muzyce oraz kawie...Źródło: Nowoczesne przewody i węże hydrauliczne oraz ich zastosowanie - Karol Stopka
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz